Oceń: (0) (0)

Gosia82

, 2009-03-25 08:42:45, 1 odp
Tematy: prowadzić

Czy potrzebna jest ewidencja odpadów komunalnych??

Witam.


W naszej firmie powstaja odpady niebezpieczne i inne niz niebezpieczne. Również mamy odpady komunalne. Czy dla tych odpadów mamy również prowadzić ewidencje czyli karta ewidencji odpadu i KPO???


Czy do zbiorczego zestawienia danych o odpadach należy je również uwzględnić???

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-03-25 21:22:08

Odpady komunalne wytwarzane w firmie nie muszą być przez tę firmę ewidencjonowane, czyli firma nie prowadzi dla nich karty ewidencji i karty przekazania odpadu  i nie wykazuje ich w zbiorczym zestawieniu danych o odpadach, gdyż:
- ?Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów, o której mowa w ust. 1, nie dotyczy wytwórców odpadów komunalnych.?  (art. 36 ust. 2 UO);
- ?Posiadacz odpadów prowadzący ewidencję odpadów jest obowiązany sporządzić na formularzu zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów?? (art. 37 ust. 1 UO).


Podsumowując: wytwórca odpadów komunalnych (w tym firma) nie musi robić bieżącej ewidencji, dlatego też nie musi robić rocznego zbiorczego zestawienia dla tych odpadów.


Należy jednak pamiętać o definicji odpadów komunalnych:
?rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych? (art. 3 ust. 3 pkt 4 UO).
Czyli odpady komunalne z zakładu nie mogą być niebezpieczne.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jakie obowiązuje...

Autor: Martaaa, Odpowiedzi: 1

Czy wytwórca odpadów...

Autor: Slawo, Odpowiedzi: 1

Kto jest wytwórcą...

Autor: wqbit, Odpowiedzi: 1

Gdzie znajdę listę...

Autor: sasanka, Odpowiedzi: 1

Gdzie zdobyć kartę...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 2

Linki