Oceń: (0) (0)

ewita

, 2006-11-05 17:40:05, 1 odp
Tematy: wyrażenie

Cy wyrażenie zgody na spłatę zadłużenia przez jednego ze spadkobierców zwalnia pozostałych z tego obowiązku ?

Matka po śmierci ojca ( miał ROR i w nim debet) podpisała    ugode z bankiem" jako spadkobierczyni po zmarłym uznaje powyższe zadłużenie i wyraża zgodę na dobrowolną spłatę w/w zadłużenia". Niestety sama zmarła 7 miesięcy po ojcu. Z bratem odrzuciliśmy spadek po niej, niestety po ojcu nie. Bank wzywa nas do spłaty tegoż zadłużenia.Czy jej wyrazenie zgody na spłatę tego zadłużenia zwalnia nas  z jego spłaty, gdy spadek po niej odrzuciliśmy?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

jessicaalba 2006-11-11 12:36:23

Samo wyrazenie zgody na spłatę długu, poczynione przez Waszą matkę, nie ma znaczenia. Ważne jest, czy ten dług spłaciła. Ponieważ jednak ten dług nie został spłacony, a Wy byliście także spadkobiercami ojca i nie odrzuciliście jego spadku, więc na Was teraz spoczywa obowiązek spłaty tego długu, ale tylko w takich proporcjach, w jakich przypadł Wam spadek po Waszym ojcu.
Podstawa: Art. 1034 Kodeksu Cywilnego z 23.IV.1964 z póżn. zm. (Dz.U.1964 nr 16 poz. 93.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Ciezka sprawa?

Autor: ~Monikkk, Odpowiedzi: 1

Gdzie można załatwić?

Autor: basidiana, Odpowiedzi: 1

Jak powinno wyglądać...

Autor: kasieńka, Odpowiedzi: 4

Czy jest możliwe...

Autor: buderusik, Odpowiedzi: 3

Linki